De beste tips

Computer helpdesk oplichting

#1. Wat je ook doet...

Geef een helpdesk nooit toestemming tot jouw PC, deze helpdesk oplichting komt voornamelijk uit Amerika en wordt gedaan vanuit India. Men probeert je om te praten om toegang te verschaffen op jouw PC om jouw met een probleem te helpen...  Dit kan een helpdesk probleem zijn, of iets anders: Dit verandert de hele tijd. Er is in het echt overigens helemaal geen probleem: maar het gaat ze erom om toegang tot jouw pc te krijgen. 

Als welk persoon dan ook jou vraagt om toegang tot jouw PC via bepaalde software dat moeten de alarmbellen gaan rinkelen en moet je stoppen met het gesprek en advies vragen aan iemand in de buurt. 

Computer helpdesk oplichting

#2. Wat je vooral NIET moet doen

Lieve mensen, er zijn tegenwoordig veel oplichters actief die zich voordoen als de helpdesk van Microsoft of een ander bekend bedrijf. Ze bellen je op of sturen een pop-up op je computer met een waarschuwing, bijvoorbeeld dat je computer vol virussen zit. Ze zeggen dan dat ze je willen helpen, maar eigenlijk willen ze toegang tot je computer om geld te stelen of je gegevens te misbruiken.

Wat moet je vooral níét doen

Nooit zomaar iemand op afstand toegang geven tot je computer, tenzij je zelf hulp hebt gevraagd bij een betrouwbaar bedrijf.

x Niet terugbellen naar telefoonnummers uit vreemde meldingen of pop-ups.

x Geen bankgegevens of wachtwoorden delen, ook niet als het 'dringend' lijkt.

Ze kunnen heel overtuigend overkomen, maar trap er niet in. Echte bedrijven nemen nooit op deze manier contact met je op om je computer ‘over te nemen’. Dus: bij twijfel, niks doen en eerst even overleggen.

Computer helpdesk oplichting

#3. Trap er niet in

Als Norton of Microsoft belt(wat dus nep is) of als je denkt dat je ze nodig hebt: Niet doen. Altijd advies inwinnen van Nederlandse bodem en experts.